AKTUALNOŚCI - III 2011


| wrzesień | październik | listopad |grudzień | styczeń | luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |

=================================================================
31 III 2011r.
SUKCESY UCZNIÓW

=================================================================

31 marca 2011 w Starachowickim Centrum Kultury odbył się XI Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Prezentacje oceniało Jury w składzie: przewodniczący - Dariusz Bogacz oraz członkowie: Agnieszka Samsonowska i Katarzyna Górska. W kategorii szkół gimnazjalnych Jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Jest nam bardzo miło poinformować, że na najwyższym podium uplasował się reprezentant Społecznego Gimnazjum STO - Dominik Pocheć z kl. I.
A konkurencja była największa właśnie w kategorii szkół gimnazjalnych i co podkreśliło Jury, poziom bardzo wyrównany i w tym roku - wysoki.
W tym roku Jury zwróciło uwagę również na dobór repertuaru i akompaniament - na żywo, a nie z playbacku. Dominik zaprezentował się przy akompaniamencie fortepianowym pani Marioli Pocheć. Uczestnicy wszystkich kategorii nagrodzeni przez Jury pierwszym miejscem będą reprezentowali swoje szkoły na VIII Diecezjalnym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę", który odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu w kwietniu. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta!!!

<< Mariola Pocheć >>

=================================================================
29 III 2011r.
KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW z języka angielskiego :-)

=================================================================


W dniu 29 marca 2011 w Szkole Podstawowej Nr 11 w Starachowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "The Best English Speller".
W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych ze Starachowic. Naszą szkołę reprezentowali Anna Skóra i Paweł Dąda z klasy VI. Oboje zostali laureatami konkursu
i zdobywcami nagród. Anna Skóra zajęła IV miejsce, a Paweł Dąda zajął miejsce III. Uczniów do konkursu przygotowała p. Katarzyna Sasak.

Brawo!!

<< Kasia Sasak >>

=================================================================
25 III 2011r.
SUKCESY UCZNIÓW z języka angielskiego :-)

=================================================================

W tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, uczennica klasy III Społecznego Gimnazjum STO - Natalie Hnatiw została laureatką tegoż konkursu. Do konkursu przystąpiło ponad tysiąc uczniów gimnazjów z naszego województwa, a laureatami zostało tylko osiemnastu. Dzięki swojemu ogromnemu osiągnięciu, Natalia dołączyła do grona tych, którzy są zwolnieni z pisania egzaminu z języka angielskiego po II klasie.

W konkursie wojewódzkim również uczestniczył Maciej Purski uczeń II klasy gimanzjum. Mimo, że nie został laureatem to dotarł aż do finału i może szczycić się tytułem finalisty.

W piątek 25 marca 2011, uczniowie gimnazjum Maciej Purski, Natlie Hnatiw, Magdalena Bidzińska, Hubert Kubiczek i Marcel Gralec wzięli udział w II etapie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego "Focus on English" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Nr 1 w Starachowicach.

Uczniowie świetnie reprezentowali naszą szkołę.
Maciej Purski zdobył I miejsce i nagrodę główną. II miejsce i nagrodę zdobyła Natalie Hnatiw. Nagrodę zdobył i V miejsce zajął Hubert Kubiczek. Natomiast Magdalena Bidzińska dostała wyróżnienie i również otrzymała nagrodę. Uczniów do konkursu przygotowała p. Katarzyna Sasak.

Gratulujemy !!!

<< Kasia Sasak >>

=================================================================
21 III 2011r.
DZIEŃ TALENTÓW

=================================================================

     Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest co roku 21 marca - kojarzy się wszystkim z wagarami. Minister Edukacji Katarzyna Hall ogłosiła rok szkolny 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów. Zwróciła się z prośbą do wszystkich nauczycieli, aby pierwszy dzień wiosny stał się Dniem Talentów w którym szkoły zrezygnują z klasowo-lekcyjnego podejścia do edukacji na rzecz aktywności rozwijających zdolności poznawcze, artystyczne czy sportowe.
    Na apel Minister Edukacji odpowiedzieli nauczyciele z obu naszych szkół. Tego dnia uczniowie także zdobywali wiedzę, ale nieco inaczej. Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych i były tak zorganizowane, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniów klas młodszych odwiedził p. Stanisław Zielonka - emerytowany nauczyciel z zamiłowania numizmatyk, który zaprezentował fragment swojej kolekcji. Następnie odbył się Turniej Tenisa Stołowego - jego zwycięzcami zostali M. Bidziński i W. Nowak z kl. III. Po zawodach sportowych nadszedł czas na kolejną porcję nauki. Pan Wojtek Gębura dokonał prezentacji zbioru muszli z całego świata. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwały się historiom związanym z każdym okazem.
   Klasy IV-VI SSP i I-III SG rozpoczęły ten dzień od prezentacji muzyki przygotowanej przez uczniów kl. III SG E. Misztala i K. Wąsikowskiego. K. Kubiczek z kl. IV przybliżył zgromadzonym - wiolonczelę oraz wykonał na niej utwory muzyczne. Następnie odbył się turniej tenisa stołowego, oraz zajęcia komputerowe. Uczniowie spotkali się także z natie speakerem i lepili z gliny. Gimnazjaliści obejrzeli także kolekcję muszli oraz "odgrywali" scenki kabaretowe w j. angielskim.
    Ten nietypowy szkolny dzień, zakończył się koncertem muzycznym przygotowanym przez p. M. Pocheć i p. W. Gęburę. Wystąpili soliści z kl. II-IV SSP i I SG oraz zespół muzyczny "The Heart Breakesr" Społeczność szkolna znakomicie się bawiła, nie zważając na to, iż tego dnia byla zdecydowanie dłużej w szkole. ------------------------> GALERIA

<< Joanna Gryz >>

=================================================================
19 III 2011r.
III Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas VI

=================================================================

W dniu 19.03.2011r. odbył się III Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas VI szkół podstawowych organizowany przez Społeczne Gimnazjum i Społeczną Szkołę Podstawową STO.

Celami konkursu była: popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, promowanie otwartości na brytyjską tradycję i kulturę, realizacja ścieżek przedmiotowych (połączenie nauki języka angielskiego z elementami przyrody, historii, sztuki), wdrażanie do współzawodnictwa oraz kształcenie umiejętności właściwego zachowania się podczas konkursu - zasada "fair play".

Konkurs składał się z II etapów. I etap były to zmagania indywidualne, w których uczniowie rozwiązywali test, składający się z pięciu części: gramatycznej, leksykalnej, czytania, pisania oraz części dotyczącej wiedzy o geografii USA i Wielkiej Brytanii. Drugi etap stanowiły  zmagania zespołowe.  Uczniowie losowali tematy scenek, które musieli przygotować i odegrać przed jury, które oceniało poprawność językową zgodność scenki z tematem, poziom użytego słownictwa, pomysłowość oraz wyraz artystyczny.

W druga część zmagań zespołowych to kalambury. Uczestnicy losowali hasło a następnie musieli przekazać swojej grupie wylosowane słowo, nie używając go. Każda grupa na odgadnięcie hasła miała 1 minutę.
Po początkowej tremie, grupy świetnie wywiązały się ze swoich zadań.Do konkursu zgłosiło się sześć szkół
z terenu Starachowic: SP nr 1, SP Nr 10, SP nr 11, SP nr 13, SP nr 6 oraz Społeczna Szkoła Podstawowa STO.

 

Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej.

W kategorii indywidualnej:
I miejsce zdobyła Patrycja Sławek ze Szkoły Podstawowej Nr 6,
II miejsce Małgorzata Sokół ze Szkoły Podstawowej Nr 11,
III miejsce zajęli Anna Skóra oraz Paweł Dąda ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO.

W kategorii zespołowej:
I miejsce zdobyli uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO,
II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 10,
III miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1.

Każdy z laureatów otrzymał nagrodę ufundowaną przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe oraz pamiątkowy dyplom.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Anna Szumilewicz i Katarzyna Sasak nauczycielki języka angielskiego ze Społecznego Gimnazjum STO.
Patronat nad konkursem objęło Społeczne Towarzystwo Oświatowe oraz pani Bożena Jaskros dyrektor Społecznego Gimnazjum.

<< Kasia Sasak >>

=================================================================
10 III 2011r.
KONCERT z udziałem uczniów SSP i SG STO

=================================================================

W Bibliotece Pedagogicznej w Starachowicach w koncercie z okazji Dnia Kobiet wystąpili uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej STO: Michał Pocheć kl. I, Wiktoria Nowak kl. III, Maria Kaniewska kl. IV, Anna Pomorska kl. IV oraz uczniowie Społecznego Gimnazjum STO: Dominik Pocheć kl. I z zespołem w składzie: Maciej Purski kl. II - gitara, Emanuel Misztal kl. III - gitara, Kacper Hartung kl. II - wokal.
Koncert zebrał wielu gości - a byli to emerytowani nauczyciele.
Nasi wychowankowie bardzo się podobali i zebrali ogromne owacje. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Koncert został przygotowany i prowadzony przez p. Mariolę Pocheć i p. Wojciecha Gęburę.

<< Mariola Pocheć >>

=================================================================
8 III 2011r.
DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ DZIEWCZYNEK

=================================================================

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. To święto ma już 101 lat.
Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z okresem PRL-u i z wręczanym wtedy masowo - goździkiem.

    Dzisiejszy DZIEŃ był w naszej szkole niezwykły! Nasi Panowie i chłopcy przygotowali wspaniałą niespodziankę - występ naszego wspaniałego zespołu wokalno-muzycznego. Motywem przewodnim uroczystości były muzyczne hity - te obecne i te sprzed wielu lat. O kim chłopcy śpiewali? - oczywiście o kobietach i miłości!!! Inicjator tego "zamieszania" p. Wojtek Gębura jako narrator - przybliżył nam pełne humoru początki damsko-męskie.

Wszystkie życzenia są dla kobiety             
Które bywają czasem niestety
Trochę nerwowe i zalatane
Ale są za to - bardzo lubiane
Nasze dziewczyny, bardzo lubimy
A więc Wam dużo szczęścia życzymy
Nieważne przecież jaka uroda
Nieważna także kobiecym moda
 
Wiedzcie, że zawsze ktoś o Was pamięta
Zawsze codziennie nie tylko w święta
Bo wszystkie panie tu na tym świecie
Są bardzo ważne dla nas jak wiecie
Żyją tu dla nas, dla nas się trudzą
Przy nich się przecież ludzie nie nudzą
Więc koleżankom naszym mówimy
Że całym sercem swym je lubimy! 
 

<< Joanna Gryz >>

=================================================================
5 III 2011r.
VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów klas szóstych

=================================================================

Pomysłodawca i gospodarz: Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Starachowicach.

Cele konkursu:
-dbałość o piękno i poprawność języka polskiego;
-utrwalenie oraz popularyzacja wiedzy z zakresu ortografii;
-integracja środowisk szkolnych
w naszym mieście.

Konkurs dwuetapowy:
- część pierwsza - dla indywidualnych uczestników - dyktando ułożone przez p. T. Rybkę o tematyce sportowej, jego inspiracją były tegoroczne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oslo.
- część druga - dla 2-osobowych zespołów, które sprawdzały swoją wiedzę ortograficzną przez ćwiczenie typu prawda-fałsz. Rysowały też komiks pt. "Chochlik ortograficzny", także przedstawiały komiczne scenki dramatyczne "Brak znajomości ortografii utrudnia życie".
W konkursie uczestniczyła młodzież ośmiu starachowickich szkół: SP nr 1, SP nr 6, SP nr 9, SP nr 10, SP nr 12, SP nr 13, SSP STO.

Laureaci:

Pierwszy raz zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zdobyły dwie uczennice:
Ania Skóra, uczennica SSP STO
Weronika Kasprzak SP nr 9

II miejsce Patrycja Sławek SP nr 6
III miejsce Monika Woźniak SP nr 13
IV miejsce Joanna Wojciechowska SP nr 13
Laureaci otrzymali w nagrodę piękne i kosztowne zestawy piór.

I miejsce zdobył też zespół SSP STO w składzie:
Anna Skóra, Martyna Skorzyńska.
II miejsce SP nr 6
III miejsce SP nr 13
Wszystkie szkoły otrzymały nagrody książkowe (słowniki i dyplomy). Nagrody ufundowało Społeczne Towarzystwo Oświatowe. Konkurs minął w serdecznej i miłej atmosferze. Tradycyjnie uczniowie i członkowie komisji zostali poczęstowani smacznymi, świeżo upieczonymi, domowymi pączkami.

<< Teresa Rybka >>

=================================================================
2 III 2011r.
II Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"

=================================================================

W   dniu 02.03.2011 w SSP i SG STO odbył się II Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii". Zmagania ortograficzne miały na celu:
-  Doskonalenie poprawnej pisowni wyrazów.
-  Kształtowanie zainteresowań, uzdolnień i umiejętności samodzielnej pracy uczniów.
-  Podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych na wszystkich szczeblach kształcenia.
Komisja  po długich i mozolnych debatach, wyłoniła zwycięzców.

NASI MISTRZOWIE:

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
klasa I - Wiktor Serwicki
klasa II - Szymon Łebek
klasa III - Natalia Józefczak
klasa IV -  Zuzia Jóźwik
klasa V - Kacper Kubiczek
klasa VI - Ania Skóra

Społeczne Gimnazjum STO

klasa I - Wiktoria Dobrowolska
klasa II - Kinga Samborska
klasa III - Jan Koszałkowski

Wiktor Serwicki kl. I SSP STO
wywiad
Szymon Łebek kl. II SSP STO
wywiad
Natalia Józefczak kl. III SSP STO
wywiad
Zuzia Jóźwik kl. IV SSP STO
wywiad
Kacper Kubiczek kl. V SSP STO
wywiad
Ania Skóra kl. VI SSP STO
wywiad
Wiktoria Dobrowolska kl. I SG STO
wywiad
Kinga Samborska kl. II SG STO
wywiad
Jan Koszałkowski kl. III SG STO
wywiad

   

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!!

<<Joanna Gryz, Teresa Rybka >>