AKTUALNOŚCI - VI, VII, VIII 2017


| wrzesień | październik | listopad |grudzień | styczeń | luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Rozpoczęcie roku szkolnego


2017/2018


odbędzie się


04.09.2017 r. (poniedziałek)

9.00 - SSP STO kl. 0, I, II, III, IV

11.00 - SSP STO kl. V, VI, VII oraz SG STO kl. II, III


=================================================================
21 VIII 2017 r.
INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS 0, I - III SSP
STO
=================================================================

wyprawka_kl0.pdf wyprawka_kl2.pdf
wyprawka_kl1.pdf wyprawka_kl3.pdf

===============================================================
20 VIII 2017 r.
SUKCES UCZNIÓW KLASY VI SSP STO

===============================================================

 

GRATULUJEMY !!!

===============================================================
21-22 VI 2017 r.
XXI PORA NA AKTORA - nasza "TEATRALNA ZADYMA"

===============================================================

XXI Pora na Aktora - nasza "Teatralna zadyma", tym razem przebiegała pod hasłem: "Zabawa
w teatr". Po raz XXI udowodniliśmy..."że teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd, żeby iść w zamyśleniu, w zachwycie i już zawsze" świat inaczej widzieć. Nieograniczone pokłady dziecięcej
i dorosłych - fantazji, wyobraźni i pomysłowości - zaowocowały spektaklami w różnym stylu, o bogatej szacie scenograficznej, kostiumowej, rekwizytowej,  muzycznej i literackiej. To właśnie warstwa literacka i SŁOWO miały dla nas w tym roku szczególne znaczenie.
Tegoroczne teatralne statuetki - Ptaszki -  przyniosły aktorom ze wszystkich klas przesłanie:
"Ptaszki ćwierkają, że dzieci czytać mają!"
Słowo jest nośnikiem wszelkich informacji.
Czytane w scenariuszu - uruchamia wyobraźnię reżysera i kreacje aktorskie, mówione na scenie - buduje kontakt z widzem i angażuje go do udziału w widowisku, przekazane z emocjami - powoduje sprzężenie zwrotne - emocje u odbiorców.
TAKI JEST TEATR, od starożytnych czasów wrażliwy na słowo, aż do czasów współczesnych zaprezentowanych na naszej szkolnej scenie. 21 i 22 czerwca 2017 roku mieliśmy do czynienia ze sztuką przez duże "S", słowem prze duże "S" i szkołą przez duże "S". Efekt przerósł oczekiwania wszystkich  - było SSSuper!
A oto, co zobaczyliśmy:

Klasa "0" zaprowadziła nas do tanecznego, mokrego świata na przedstawienie "Jaki jest deszcz?"/reżyseria p. Renia Kubik i dzieciaki/;

w wykonaniu klasy I obejrzeliśmy "Tęczę", w technice teatru kukiełkowego /reżyseria p. dyr. Doroty Gliny i p. Ani Szmigielskiej/;

Klasa II zaprosiła nas na "Baśniowy ambaras" /reżyseria p. Marzenka Mączyńska/ TEN SPEKTAKL ZOSTAŁ NAGRODZONY PRZEZ JURY DZIECIĘCE!

Klasa III - pokazała "Przygody Helenki - Czerwonego Kapturka" /reżyseria p. Madzia Zatorska i p. Ania Szmigielska/;

Klasa IV zaprezentowała Kopciuszka z nową muzyką i nieco współczesnym spojrzeniem na bajkową rzeczywistość - reżyseria p. Monika Bujnowska. TEN SPEKTAKL RÓWŃIEŻ ZOSTAŁ NAGRODZONY PRZEZ JURY DZIECIĘCE!

Grand Prix od Jury dorosłego otrzymał widowiskowy, oryginalny spektakl -  "HUBBA, BUBBA, BANG!" w wykonaniu klasy V
i w reżyserii p. Agnieszki Makoskiej.

Następnego dnia w teatralny świat zaprosili nas gimnazjaliści. W ich wykonaniu zobaczyliśmy:

Klasa I SG zmierzyła się z Arcydziełem wszech czasów, napisanym przez Dramaturga wszech czasów - "Romea i Julię" - Wiliama Szekspira - reżyserowała p. dyr. Bożena Jaskros przy asyście p. Katarzyny Sasak;

Klasa II SG - wprowadziła nas w świat poetyckiego musicalu, prezentując piosenki Ewy Demarczyk
z muzyką Zygmunta Koniecznego i w scenicznej wizji p. Ani Kamińskiej;

Klasa III SG  zaprezentowała "na wesoło" pożegnanie z Porą na Aktora inscenizując "Na straganie" Jana Brzechwy, z reżyserskim pomysłem młodzieży i p. Teresy Szklarczyk, także z jej czynnym udziałem. TEN SPEKTAKL RÓWŃIEŻ ZOSTAŁ NAGRODZONY PRZEZ JURY DZIECIĘCE!

* * *
XXI spotkania teatralne SSP i SG STO przeszły już do historii, ale na pewno będziemy do nich wracać pamięcią, wspominając z przyjemnością słowo, sceniczne wizje, przeżycia i różnorodne emocje. Cud teatru stał się  naszych szkołach po raz XXI, mam nadzieję, że nie ostatni, bo "teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd"...

===============================================================
4 - 8 VI 2017 r.
"UCZENIE PRZEZ ZABAWĘ" - Z WIZYTĄ W HERAKLIONIE, GRECJA

===============================================================

Nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach mięli niepowtarzalną okazję wziąć udział w Szkoleniowym spotkaniu projektowym w Heraklionie w Grecji, które miało miejsce w dniach 04-08 czerwca 2017 r. W szkoleniu również brali udział nauczyciele ze szkół partnerskich z Grecji, Turcji, Włoch, Bułgarii oraz Rumunii.

Głównym tematem spotkania związanego z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami było uczenie się poza szkołą. Nasza szkoła zaprezentowała filmik i plakat promujący udział uczniów w Zielonej Szkole, którą specjalnie na cele projektu zorganizowaliśmy w Tatrach. Dzięki temu mogliśmy pokazać jak uczniowie i ich rodzice wraz z nauczycielami, mogą spędzać czas na nauce, która jednocześnie sprawia przyjemność. Uczyliśmy się o piętrach roślinności, sośnie limbie czy tradycjach góralskich. Klasa piąta wraz z nauczycielem języka polskiego panią Teresą Rybką oraz licznie przybyłymi rodzicami wzięli udział w pikniku mitologicznym, który niestety musiał zostać przeniesiony do budynku z powodu złej pogody. Nauczyciele z krajów partnerskich zaprezentowali swoje filmy i plakaty. Dzięki temu mogliśmy podzielić się doświadczeniami.

Na spotkaniu mogliśmy zobaczyć jak nauczyciele i uczniowie z Grecji pracują z uczniami metodą projektu w muzeach i w terenie. Wszyscy uczestnicy spotkania z greckimi uczniami odwiedzili Knossos, Muzeum Historii Naturalnej i spacerowali z tabletami po mieście odkrywając jego historię starożytną.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali przepiękną prezentację mitu o Minotaurze, którą zaprezentowali pierwszego dnia naszego pobytu na Krecie. Uczestnicy spotkania mogli również podziwiać tańce narodowe z krajów partnerskich w wykonaniu uczniów szkoły w Heraklionie.

W tych samych dniach odbyło się również międzynarodowe spotkanie projektowe, na którym koordynatorzy wspólnie przedyskutowali rezultaty przeprowadzanych ankiet, wpływ projektu na nasze szkoły i raport końcowy.

Wizyta w greckiej szkole, udział w warsztatach przygotowanych przez tamtejszych nauczycieli i uczniów był świetną okazją do czerpania inspiracji do urozmaicania naszych własnych lekcji, a wspólne wycieczki do miejsc związanych z historią kraju dawały możliwość do doskonalenia naszych umiejętności komunikacyjnych, pracy w grupie czy umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

 

===============================================================
7 VI 2017 r.
PLASTYCZNY TALENT

===============================================================

Wiktoria Nowak, uczennica klasy 3 gim. zdobyła III miejsce w powiatowym konkursie na plakat
o tematyce związanej ze zdrowym stylem życia pod hasłem "TRZYMAJ FORMĘ - PONAD NORMĘ".

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

===============================================================
6 VI 2017 r.
WOKALIŚCI Z KLASY "0"

===============================================================

We wtorek 6.06.2017 r. odbył się w naszym mieście I Festiwal "Mini Lista Przebojów" dla przedszkolaków. Na scenie pośród wielu wykonawców zaprezentowali się także  uczniowie "zerówki" Społecznej Szkoły Podstawowej STO. Wystąpili: Laura Anyst w piosence Sylwii Grzeszczak "Tamta dziewczyna", Ela Bujnowska jako Maryla Rodowicz - "Chcę do Bodzia" i Franio Łącki - Feel "Swoje szczęście znam". Uczniów przygotowała do festiwalu p. Renata Kubik. Imprezę zaszczyciła swoją obecnością pochodząca ze Starachowic wokalistka Ewa Jach, która zasiadała również w jury. Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Na zakończenie wręczono wszystkim uczestnikom upominki-niespodzianki.

===============================================================
3 VI 2017 r.
MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
ORAZ GIMNAZJALNYCH W PŁYWANIU

===============================================================

3 czerwca na Miejskiej Pływalni odbyły się Międzyszkolne Zawody w Pływaniu. Nasze szkoły reprezentowała grupa uczniów, która nie bała się rywalizacji i stanęła do walki o medale. A oto uczniowie którzy stanęli na podium:

MARIA JARZYNA (kl. V SSP) - II miejsce 50 m stylem grzbietowym, III miejsce 50 m stylem dowolnym
NATALIA JARZYNA (kl. III G) - II miejsce 50 m stylem motylkowym, III miejsce 50 m stylem dowolnym 
WIKTORIA NOWAK (kl. III G) - III miejsce w sztafecie 4x50 m
DOMINIKA KUBIK (kl. II G) -  III miejsce w sztafecie 4x50 m
DOROTA WYPCHŁO (kl. I G) -   III miejsce w sztafecie 4x50 m
ALEKSANDRA STANECKA (kl. I G) - III miejsce w sztafecie 4x50 m
JAKUB GOS (kl. III G) - III miejsce 50 m stylem motylkowym

Podziękowania należą się uczniom którzy zdobyli punkty dla szkoły: Kinga Nowak, Zofia Wojteczek, Jan Wójcicki, Piotr Wyskiel, Julia Różyc, Ula Serwicka, Oliwia Wróblewska, Maria Czaja, Cezary Różalski, Jakub Musiałowski, Maria Kostecka, Antonina Stępniak, Artur Gos, Julia Krępa, Daria Wróblewska, Wiktor Borowski, Inga Kiepas, Jakub Dębski.


Gratulujemy!

===============================================================
1 VI 2017 r.
DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

===============================================================

Z okazji tak uroczego święta jakim jest Dzień Dziecka pani Agnieszka Makoska i pan Andrzej Dziuba
z pomocą nauczycieli 1 czerwca zorganizowali dla całej społeczności szkolnej interesujący program, który zawierał ciekawe bloki tematyczne. Uczniowie naszej szkoły zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe, które uczestniczyły w następujących konkurencjach: sportowych, plastycznych, muzycznych oraz w oryginalnym konkursie lubianym przez wszystkich "Kocham Cię Polsko". Po zakończonych grach i zabawach uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na słodki poczęstunek.