AKTUALNOŚCI - IX 2009

| wrzesień | październik | listopad |grudzień | styczeń | luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |

=================================================================
30 IX 2009r.
DZIEŃ CHŁOPAKA
=================================================================

Galeria zdjęć prezentuje szalone pomysły naszych dziewcząt!

                                                                                                             

=================================================================
28 IX 2009r.
Ślubowanie klasy I
=================================================================

      Na dzień kiedy dzieci z klasy I staną się pełnoprawnymi uczniami - czekają bardzo niecierpliwie. Poprzedzają go liczne przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę , kolegów, swoje prawa, ale też i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą - p. Jolantą Marzec i przy współpracy p. J.Gryz przygotowują również całą uroczystość. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.
Takimi słowami rozpoczęły swoją "przygodę" ze szkołą:

Idą pierwszaki - dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste.
Każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stoją przed szkołą.
Jak im tu będzie? Chyba wesoło!


Oj! Było wesoło i zarazem uroczyście!

Pani dyrektor Dorota Glina pasowała pierwszaków na uczniów - ooogromnym ołówkiem! Uczniowie otrzymali okazjonalne dyplomy, legitymacje szkolne i upominki od swoich starszych kolegów z klasy
II i III.

Wszystkim pierwszakom na początek życzymy w szkole duuużo szóstek, wiele słońca, mało łez, humoru, dużo zdrowia, szczęścia i tak co rok, by udany był ten pierwszy krok!


Tę uroczystą chwilę, 28 września 2009 roku, jakże ważną dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dla całej szkoły będziemy długo pamiętać. To właśnie wtedy nasze maluchy stały się prawowitymi uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach. Jak ją przeżyliśmy? Popatrzcie.

 

=================================================================
18 IX 2009r.
Ślubowanie Gimnazjalistów
=================================================================

Dnia 18 września 2009r., zgodnie z tradycją naszej szkoły, przyjęliśmy uczniów klasy pierwszej do..:: Klasa I gimnazjum ::.. naszej społeczności szkolnej.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowali program artystyczny pt. "Gimnazjum = koniec dzieciństwa?", którego scenariusz napisała Marysia Włoskowicz.
Na występie, w obecności dyrekcji szkoły, rodziców, nauczycieli i uczniów klasy II i III, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, które jest oficjalnym momentem przyjęcia uczniów w poczet gimnazjalistów. Po ślubowaniu pani Bożena Jaskros - dyrektor szkoły oraz pani Teresa Szklarczyk - wychowawca klasy I, wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.
Drugą częścią tej uroczystości były otrzęsiny, przygotowane przez uczniów klasy drugiej. Każdy pierwszoklasista był poddany trzem próbom: wypicie "nektaru bogów", taniec w parach oraz zadanie intelektualne. Wszyscy spisali się znakomicie.
W bardzo dobrych nastrojach, cała społeczność gimnazjalna, udała się na dyskotekę. ( T. Szklarczyk )

..: Występ klasy II gimnazjum ::.. ..:: Pasowanie na ucznia I klasy gimnazjum przez p. dyrektor Bożenę Jaskros ::..
..:: Uroczysty podpis ::.. ..:: Otrzęsiny ::..

=================================================================
11 IX 2009r.

Integracyjny Rajd Szkolny
Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego GimnazjumSTO w Starachowicach
=================================================================

Zgodnie ze szkolną tradycją, jeden z wrześniowych piątków społeczne placówki spędzają na pieszej wędrówce. Tym razem rajd odbył się 11 września. Wzięła w nim udział cała społeczność uczniowska wraz z opiekunami. Oczywiście długość trasy dostosowana była do możliwości każdej z III grup wiekowych. Najmłodsi pokonali trasę wiodącą przez całe miasto, docierając nad Lubiankę. Nie było łatwo, ale wszyscy doszli na miejsce biwaku. Na szczęście pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała. Toteż po krótkim odpoczynku odbywały się zabawy, konkursy, gry i zawody sportowe. Chętnie i wytrwali wybrali się na edukacyjny spacer po lesie. Na koniec wszyscy usmażyli kiełbaskę przy ognisku. Zadowoleni i opaleni gorącym, wrześniowym słońcem uczestnicy rajdu wrócili do szkoły.

Wrażeń z wędrówki było dosyć. W końcu musi ich wystarczyć do września przyszłego roku, kiedy ponownie "społeczne" wyruszą na szlak. ( J. Marzec )

=================================================================
1 IX 2009r.

9.00 - Społeczne Gimnazjum
11.00 - klasy 0 - VI - Społeczna Szkoła Podstawowa
=================================================================

                            ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010
                     W SPOŁECZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ STO W STARACHOWICACH

1 września 2009r. o godzinie 11.00 w budynku Społecznej Szkoły Podstawowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W pierwszej kolejności zostali przedstawieni uczniowie klasy "O"
i pierwszaki. Dla nich był to dzień szczególny, ponieważ po raz pierwszy rozpoczęli swoją szkolną przygodę. "Wierzę, że będziecie się czuli dobrze w naszej placówce"- powiedziała dyrektor SSP
p. Dorota Glina.
Drodzy uczniowie! Niespodziewanie szybko upłynął czas wakacji, czas odpoczynku i relaksu. Przed Wami nowy rok szkolny. Nowe wyzwania, nowe szkolne przygody. "Kiedy człowiek rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu, podejmuje jakieś postanowienia, wierząc, że zmienią jego życie na lepsze. Warto podjąć mocne postanowienie systematycznej i solidnej nauki" - powiedziała dyrektor SG
p. Bożena Jaskros.
Warto   także   zastanowić  się nad rozwojem własnej osobowości. My nauczyciele jesteśmy tu, by służyć Wam pomocą i radą. Pragniemy, abyście rozwijali w naszej szkole swoje umiejętności,
pasje, zamiłowania i talenty! Jesteście naszą nadzieją i powodem do dumy!
Szanowni Rodzice! Życzymy Wam radości z sukcesów i rozwoju własnych dzieci oraz przyjaznych spotkań z nauczycielami.

     Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom sukcesów w pracy i nauce!     
 
Wszyscy opuścili mury szkolne z myślą o kolejnym dniu ( znowu do książek ).

Oprawa muzyczna: M. i B. Staneccy

Dekoracje: A. Polak, J. Gryz

                            Tak powitaliśmy szkołę!