AKTUALNOŚCI - IX 2010

| wrzesień | październik | listopad |grudzień | styczeń | luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |

=================================================================
30 IX 2010r.
DZIEŃ CHŁOPAKA
=================================================================

   


- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
- Ciastek - tylko tych najsłodszych
- Samochodów - tylko tych najszybszych
- Zabaw - tylko najweselszych
- Przygód - tylko najciekawszych
... i butów - takich,  najlżejszych
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć
!

Galeria zdjęć prezentuje szalone pomysły naszych dziewcząt!

 

=================================================================
27 IX 2010r.
ŚLUBOWANIE KLASY I SSP STO
=================================================================

         Na dzień kiedy dzieci z klasy I staną się pełnoprawnymi uczniami - czekają bardzo niecierpliwie. Poprzedzają go liczne przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa, ale też i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą - p. D. Gliną i przy współpracy p. J. Gryz i p. J. Marzec przygotowują również całą uroczystość. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.
Takimi słowami rozpoczęły swoją "przygodę" ze szkołą:

Idą pierwszaki - dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste.
Każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stoją przed szkołą.
Jak im tu będzie? Chyba wesoło!

Oj! Było wesoło i zarazem uroczyście!

Pani dyrektor Dorota Glina pasowała pierwszaków na uczniów - ooogromnym ołówkiem! Pierwszoklasiści otrzymali także okazjonalne dyplomy, legitymacje szkolne i upominki od swoich starszych kolegów z klasy II i III.

Wszystkim pierwszakom na początek życzymy w szkole duuużo szóstek, wiele słońca, mało łez, humoru,  zdrowia, szczęścia i tak co rok, by udany był ten pierwszy krok!

Tę uroczystą chwilę, także ważną dla rodziców, nauczycieli i dla całej szkoły będziemy długo pamiętać. To właśnie wtedy nasze maluchy stały się prawowitymi uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach. Ten uroczysty DZIEŃ zakończył słodki poczęstunek i wspólne zabawy.   Jak ją przeżyliśmy? Popatrzcie.

 

=================================================================
24 IX 2010r.
INTEGRACYJNY RAJD SZKOLNY
SPOŁECZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ I SPOŁECZNEGO GIMNAZJUM STO
W STARACHOWICACH

=================================================================

     Zgodnie ze szkolną tradycją, jeden z wrześniowych piątków społeczne placówki spędzają na pieszej wędrówce. Tym razem rajd odbył się 24 września. Wzięła w nim udział cała społeczność uczniowska wraz z opiekunami. Oczywiście długość trasy dostosowana była do możliwości każdej z III grup wiekowych. Najmłodsi pokonali trasę wiodącą przez  miasto, docierając nad Lubiankę. Nie było łatwo, ale wszyscy dotarli na miejsce biwaku. Na szczęście pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała - edukacyjny spacer po lesie dostarczył "maluchom" wielu wrażeń . Na koniec wszyscy usmażyli kiełbaski przy ognisku. Zadowoleni i opaleni gorącym, wrześniowym słońcem uczestnicy rajdu wrócili do szkoły.
Grupa IV-VI SSP - pokonała trasę 7 km idąc leśnym szlakiem, podziwiając przyrodę i zbierając leśne okazy natury.
Największe wyzwanie postawili sobie gimnazjaliści - zaczęli w Mostkach, maszerowali drogą Zuzelanką prowadzącą w miejsce zbiórki. Brali udział w konkursie fotograficznym "W obiektywie ekoisty" - czekamy na jego rozstrzygnięcie i galerię zdjęć w szkole!

Wrażeń z wędrówki było dosyć. W końcu musi ich wystarczyć do września przyszłego roku, kiedy ponownie "społeczne" wyruszą na szlak.

 

=================================================================
21 IX 2010r.
ŚWIATOWY DZIEŃ MONITORINGU WÓD
SUKCESY UCZNIÓW

=================================================================

       Światowy Dzień Monitoringu Wód to międzynarodowy program budowy świadomości polegający na aktywnym włączeniu ludzi w ochronę zasobów wodnych poprzez przeprowadzenie podstawowego badania jakości wody w lokalnych zbiornikach. Organizatorzy jak co roku kształtowali ekologiczną świadomość młodzieży w czasie wspólnej pracy przy badaniu czystości wody w miejscowym akwenie. Każda drużyna miała za zadanie pobrać próbki wody z siedmiu punktów zalewu "Lubianka". W tym samym czasie dwie wytypowane osoby rozwiązywały test.
    Pierwsze miejsce zajęła drużyna z SG STO pod opieką p. W. Gębury  w składzie:
W. Dobrowolska, M. Włoskowicz, M. Purski i B. Zatorska.
    W klasyfikacji indywidualnej:
II miejsce - Wiktoria Dobrowolska,
III miejsce - Maria Włoskowicz.  

                                                                                                                                                                      Brawo! Cieszymy się z Waszych sukcesów!!!

 

=================================================================
1 IX 2010r.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
W SPOŁECZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ I SPOŁECZNYM GIMNAZJUM STO
W STARACHOWICACH

=================================================================

1 września 2010r. o godzinie 9.00 i 12.00 w budynku Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani dyr. B. Jaskros powitała zgromadzonych uczniów słowami "Dwumiesięczna przerwa w nauce minęła bardzo szybko. Czas płynie nieubłaganie, a z doświadczenia wiem, że najpiękniejsze chwile w życiu mijają najszybciej. Mam nadzieję, że ze zdwojoną siłą wkroczycie w nowy rok szkolny - rok wielu wrażeń i ciekawych przygód". Drodzy uczniowie! Przed Wami nowy rok szkolny. Nowe wyzwania, nowe szkolne przygody. "Kiedy człowiek rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu, podejmuje jakieś postanowienia, wierząc, że zmienią jego życie na lepsze. Warto podjąć mocne postanowienie systematycznej i solidnej nauki" - powiedziała dyrektor SSP p. D. Glina.

Rok powinien rozpocząć się przyjemnie i uroczyście, dlatego zapraszamy Was do wysłuchania koncertu przygotowanego przez p. M. Pocheć.

Szczególna chwila została zarezerwowana dla uczniów   klasy "O" i I SSP. Dla nich był to dzień szczególny, ponieważ po raz pierwszy rozpoczynają swoją szkolną przygodę. "Wierzę, że będziecie się czuli dobrze w naszej placówce"- powiedziała dyrektor SSP p. Dorota Glina.

    
klasa "0" klasa I
    

Drodzy uczniowie!
Warto   także   zastanowić  się nad rozwojem własnej osobowości. My nauczyciele jesteśmy tu, by służyć Wam pomocą i radą. Pragniemy, abyście rozwijali w naszej szkole swoje umiejętności, pasje, zamiłowania i talenty! Jesteście naszą nadzieją i powodem do dumy!
Szanowni Rodzice! Życzymy Wam radości z sukcesów i rozwoju własnych dzieci oraz przyjaznych spotkań z nauczycielami.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom sukcesów
w pracy i nauce!     

 
Tak powitaliśmy szkołę!