AKTUALNOŚCI - IX 2015


| wrzesień | październik | listopad |grudzień | styczeń | luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |

 

===============================================================
25 IX 2015 r.
ŚLUBOWANIE GIMNAZJALISTÓW 2015
===============================================================

     "O, roku ów !" O, ów dniu pamiętny - 25 września 2015!
Uczennice i uczniowie klasy I g popisali się bardzo ciekawym programem artystycznym - brawo wychowawczyni p. Ania Kamińska i brawo pierwszaki!
Przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z ich - wydawałoby się krótkiego życia, ale jakże obfitującego w ważkie wydarzenia. Zaimponowali talentami wokalnymi, instrumentalnymi, tanecznymi
i recytatorskimi. Trzeba przyznać, że nawet nie było widać tremy.
Ba! Zaimponowali też godnością i statecznością w wysłuchaniu Roty Ślubowania. W ich imieniu odczytała ją Dominika Kubik, a wszyscy - z godną podziwu powagą, powtórzyli: ŚLUBUJEMY!
Trzeba przyznać, że równie poważnie i z godnością Pierwszoklasiści przyjęli ceremonię pasowanie na ucznia. Pani dyrektor Bożena Jaskros każdemu, jak rycerski obyczaj nakazuje, dotykała ramienia, wypowiadając formułę: " .pasuję Cię na ucznia Społecznego Gimnazjum".
Tradycyjnie, każdy nowy uczeń gimnazjum złożył swój podpis w szkolnej kronice, a obok podpisu - pieczęć w postaci odcisku palca. Oficjalna ceremonia zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i szkolnych legitymacji.
Poważny nastrój Pierwszaków zniknął podczas Otrzęsin. Tym razem Drugoklasiści przygotowali dla nich szereg różnorodnych konkursów i prób - między innymi obieranie i jedzenie cebuli na czas, rzeźba
w arbuzie, śpiewanie tekstów gazet na zadaną melodię, przygotowanie modeli strojów na szczególne okazje. Drugoklasiści wcielili się w wybitne postacie popkultury, które wg sobie znanych kryteriów, oceniały radzenie sobie w trudnych, konkursowych sytuacjach.
Na szczęście wszystkim udało się pomyślnie przejść próby i zasłużyli na wejście do społeczności gimnazjalistów. Ostatnim symbolem pożegnania się z dotychczasowym życiem było obcięcie "kocich" ogonów, jakie ciągnęły się za beanami.
Otrzęsieni Żacy dostali je na pamiątkę, aby pamiętali, że ich gimnazjalna już tożsamość, to nie "kupowanie kota w worku", ale oficjalnie zasłużone miejsce w szkolnej społeczności.
Nastąpił czas na radość i swawole, czas składania życzeń, gratulacji i na wspólną zabawę.
Starsi koledzy z Rady Uczniowskiej podsumowali uroczystość następującymi życzeniami, wygłoszonymi przez Jakuba Gosa ( klasa II ) i Zuzannę Jóźwik ( klasa III):
"Szanowni Uczniowie, witamy Was w gronie społeczności gimnazjalnej. Mamy nadzieję, że te 3 lata nauki upłyną Wam w spokoju ducha, a materiał do przyswojenia opanujecie idealnie. Życzymy Wam świetnie zdanego egzaminu kończącego. W razie problemów zawsze możecie na nas liczyć".

OTRZĘSINY 2015

===============================================================
15 IX 2015 r.
INTEGRACYJNY RAJD SZKOLNY
===============================================================

===============================================================
14 IX 2015 r.
SPORTOWE SUKCESY UCZNIA SSP STO
===============================================================

     Jakub Hrynkiewicz uczeń klasy III Społecznej Szkoły Podstawowej STO posiada talent i pasję, które pozwalają mu osiągać sukces. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zdobył wiele pucharów i medali
w turniejach tenisa ziemnego:
- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju "Tenis 10" Kat. do lat 10,
- III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju "Tenis 10" Kat. do lat 9,
- II miejsce - III RTT HAPPY MATCM CUP,
- I miejsce IV RTT HAPPY MATCM CUP.

GRATULUJEMY !!!

===============================================================
1 IX 2015 r.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
===============================================================

     "Rok szkolny 2015/2016 uważamy za rozpoczęty." -
 - usłyszała społeczność szkolna SSP i SG STO słowa wypowiedziane przez panie dyrektorki - Dorotę Glinę i Bożenę Jaskros.
Zanim jednak wybrzmiały te słowa, były powitania po wakacjach, życzenia na nowy rok szkolny dla nauczycieli, uczniów i rodziców, serdeczności, uśmiechy i . wyjątkowe wydarzenie .

     Honorowym gościem uroczystości w naszych szkołach był prezydent Starachowic - pan Marek Materek. To ważna i radosna chwila dla nas wszystkich - uczniów, nauczycieli i rodziców. Ucieszyliśmy się, że pan prezydent  przyjął zaproszenie pań dyrektor.
W krótkim wystąpieniu prezydent Marek Materek, pozdrowił wszystkich zebranych, a szczególnie  przywitał uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do szkoły i rozpoczynają nowy etap w życiu.
Uśmiech Antosia J., zauważony przez pana prezydenta ma być symbolem dobrego początku dla wszystkich - zapału i zadowolenia.
Pan prezydent dostrzegł trudności lokalowe z jakimi się borykamy i odniósł się do nich, mówiąc, że "za parę  lat uczniowie będą uczyć się w nowej siedzibie, odnowionej i wyremontowanej, a brak sali gimnastycznej już niebawem da się rozwiązać przez korzystanie z niej w SP Nr 12, położonej niezbyt daleko". Słowa pana prezydenta zostały przyjęte z  nadzieją i radością.
     Później nastąpiła prawdziwa uczta "dla ducha i ucha". Goście z Filharmonii Świętokrzyskiej już po raz trzeci uświetnili rozpoczęcie roku szkolnego  w naszych szkołach. Pani konferansjer - Zofia Zamojska podkreśliła, że lubi atmosferę naszej szkoły - jej kameralność i ciepło. W tym roku na koncerty pt.: "Wakacyjne podróże", pani Zofia zaprosiła "rodzinne" trio muzyczne: skrzypaczkę Krystynę Goncerzewicz, altowiolistkę (jej córkę) Małgorzatę Menderę i pianistę (zięcia) Aureliusza Menderę.
     W rytmie tańców starej Europy i Nowego Świata (Stanów Zjednoczonych) przemierzaliśmy
w wyobraźni  muzycznej - tak wybitnych twórców, jak Boccherini, Lehar, Brahms, Strauss, Scott Joplin, Kilar - ich rodzinne kraje. Wspomnienia wakacji i możliwość takiego "podróżowania"  wzbogaciły bardzo ciekawe aranżacje i znakomite wykonania.
Nie sposób nie znacząc tego roku szkolnego z uśmiechem, zwłaszcza, że muzyka łagodzi obyczaje
i sprawia, że żyje się lżej, weselej i przyjemniej.

  Honorowym gościem uroczystości w naszych szkołach był
Prezydent Miasta Starachowice - pan Marek Materek.
Słowa pana Prezydenta zostały przyjęte z  nadzieją i radością.

1 IX 2015 r. (wtorek)
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

klasy 0, I, II, III, IV SSP STO godz. 9.00


klasy V, VI SSP STO oraz I, II, III SG STO godz. 11.00