ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH STO W STARACHOWICACH

27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39 

 SZKOŁA Z PASJĄ I TRADYCJĄ 

 

Absolwenci o szkole

"Z tą szkołą związana jest połowa mojego życia. Będę tęskniła za rodzinną atmosferą, która tu panowała, za ludźmi , którzy do tej rodziny należeli. Szkoła pokazała mi, że można dostać pomoc w każdej sytuacji, nawet nie oczekując jej...."

Olga

" Po sześciu latach spędzonych w szkole podstawowej i trzech w gimnazjum z trudem przychodzi żegnać się z murami mojej szkoły. Zostawiam tu wiele wspomnień i na pewno cząstkę siebie. Będę wspominał nauczycieli i koleżanki i kolegów, którzy tworzyli wspaniałą atmosferę, dzięki czemu miałem przyjemność przebywania w szkole. Cieszyłem się z wycieczek i wspólnych wyjazdów na zielone szkoły. Mogliśmy lepiej poznać swój kraj, rozwinąć intelekt przez teatr i sztukę, a przy okazji zbliżyć się do siebie. Najważniejsze jednak dla mnie było zaszczepienie chęci do nauki. W mojej pamięci zachowam również wysokie wymagania i kolejne progi, jakie stawiali przed nami nauczyciele, by nas jak najwięcej nauczyć i dobrze wychować. Wtedy nie zdawaliśmy sobie sprawy, że ciężka praca przyniesie efekty. Jestem szczęśliwy, że chodziłem do tej szkoły. To był wspaniały czas młodzieńczych lat..."

Patryk

"Spędziłam w tej szkole aż 9 lat swojego życia. Przeżyłam tu chwile dobre i złe. Wiem jednak, że na pewno będzie mi tej szkoły brakować. Nigdzie już nie spotkam takich relacji między nauczycielami a uczniami. Wymagania są duże. Nieraz naprawdę trudno im podołać. Jednak patrząc z perspektywy czasu i dobrze zdanego egzaminu - WARTO BYŁO! Nie zapomnę też o koleżankach i kolegach...."

Kasia

"Moim zdaniem ta szkoła ma wiele zalet. Małe kameralne klasy. Nauczyciele - którzy potrafią nauczyć i wytłumaczyć wiele trudnych spraw. Najwięcej wiedzy wyniosłem z lekcji języka polskiego - nauczyłem się poprawnie pisać rozprawkę, umiem rozwiązać zadanie z gramatyki. Także z wielu innych przedmiotów zdobyłem mnóstwo wiadomości..."

Karol

"Po dziewięciu latach spędzonych w tej szkole będzie mi brakować mojej klasy i specyficznej atmosfery. Doceniam indywidualne podejście nauczycieli do uczniów i duży trud włożony w ich nauczanie, a dzięki temu dobrze zdany egzamin."

Agnieszka

"Szkoła, do której uczęszczałem pomogła mi przezwyciężyć strach, udręczenie i poczucie samotności. Poprzez lekcje z panią Bożeną Jaskros nauczyłem się odkrywać piękno literatury i zrozumiałem wiele życiowych prawd. W tej szkole zrozumiałem, że na nauczycieli zawsze można liczyć......."

Oskar

"Oprócz ogromnej wiedzy ze szkoły wyniosłem również skarbiec doświadczeń. Szkoła dała mi umiejętność radzenia sobie w trudnych chwilach, rozwiązywania problemów, bycia świadomym patriotą. Dzięki niej nauczyłem się śmiało kroczyć przez drogę, jaką jest życie."

Paweł

"W szkole Społecznej nauczyłem się dyskutować na odpowiednim poziomie. Potrafię wyrażać swoje zdanie i konfrontować je z przekonaniami innych osób. Bardzo cieszę się też z wiedzy polonistycznej, jaką posiadłem w tej szkole. Jestem pewien, że to wszystko zapewni mi dobry start w liceum."

Piotr

"W Społecznym Gimnazjum panuje niezapomniana atmosfera. Nauka przebiega w spokojnym tempie. Uczniowie nie są narażeni na niepotrzebne stresy. Z nauczycielami jest bardzo dobry kontakt. Gdy ktoś chce poprawić ocenę, ma taką możliwość. Bardzo miło wspominam zielone szkoły, na których zawsze działy się fajne rzeczy."

Oskar

"Z tej szkoły wyniosłem dużą wiedzę. W mojej pamięci zostaną weseli i pomocni nauczyciele. Zapamiętam wszystkich z mojej klasy, ponieważ liczy ona tylko 15 osób i świetnie się z wszystkimi dogadywałem".

Mateusz

 


Szkoła z klasą Logo Erasmus Eduscience

 

projekt: mgr inż. Damian Niebudziński Stworzone z wykorzystaniem Joomla przy pomocy szablonu z AgeThemes