ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH STO W STARACHOWICACH

27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39 

 SZKOŁA Z PASJĄ I TRADYCJĄ 

 

Opinie rodziców

Kiedy 8 lat temu podejmowałam decyzję o zapisie dziecka do SSP byłam pełna obaw. Dziś mój syn uczy się już w Społecznym Gimnazjum.
Z perspektywy kilku lat wiem, że była to słuszna decyzja. Żyjemy w trudnych czasach pełnych lęków i niepokojów, ocieramy się o różne środowiska, które nie zawsze mają dobry wpływ na wychowanie dzieci. Szkoła Społeczna daje mi poczucie bezpieczeństwa. Wiem, ze mój syn nie spotka w szkole narkotyków, alkoholu, papierosów, agresji. 
Szkoła przyciąga wysokim poziomem nauczania oraz indywidualnym podejściem do potrzeb ucznia. Dla wielu rodziców bardzo ważny jest bliski kontakt z nauczycielem, czyli systematyczne spotkania konsultacyjne. Wychowawcy informując nas na bieżąco o postępach i niepowodzeniach, pozwalają nam lepiej poznać nasze dzieci. Niewiele jest szkół, które tak profesjonalnie potrafią odkrywać talenty swoich uczniów.

Iwona Lucińska

Społeczna Szkoła Podstawowa w Starachowicach jest placówką wspierającą wszechstronny rozwój dziecka. Uczniowie wprowadzeni są w nową dla siebie rzeczywistość w sposób przyjazny, łagodzący towarzyszący często maluchom stres związany z wejściem w nowe środowisko oraz z koniecznością sprostania obowiązkom ucznia. Walorem szkoły jest nauka w małych zespołach. Dzięki temu dzieci nie są anonimowe (a co za tym idzie - zauważone są zarówno ich trudności jak i predyspozycje, sukcesy). Dla rodziców ważne jest bezpieczeństwo zapewniane dzieciom na terenie szkoły, a uczniowie przepadają za zajęciami pozalekcyjnymi, które w sposób twórczy rozwijają ich pasje. Cieszy fakt, iż od kilku lat uczniowie właśnie tej szkoły uzyskują najlepsze w mieście wyniki na egzaminach zewnętrznych.

Anita Wawszczak

 


Szkoła z klasą Logo Erasmus Eduscience

 

projekt: mgr inż. Damian Niebudziński Stworzone z wykorzystaniem Joomla przy pomocy szablonu z AgeThemes