ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH STO W STARACHOWICACH

27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39 

 SZKOŁA Z PASJĄ I TRADYCJĄ 

 

Uczniowie o szkole

Jan Koszałkowski

"Nasza szkoła jest bardzo mała, miła i kameralna. Wszyscy się w niej znają i każdy z nas wie, kto jest, kim. Panuje fajna, życzliwa atmosfera, jak w dużej rodzinie. Nauczyciele są naprawdę mili -zrozumiałe jest to, co tłumaczą i rozumieją te osoby, które uczą. Mają - w małych klasach taka możliwość, żeby docierać do słabszych. Mają też możliwość obserwować i przeciwdziałać, kiedy któremuś z nas, powiedzmy, któremuś zechce sie "szaleć". Nawet, jeśli młodzi ludzie zachowują sie, tak, jak zachowują - to nie ma szans na chuligaństwo i chamstwo.
Podoba się mi sie też, że mamy zajęcia szkolne w takich godzinach, od 8.00 - 14.00. Dobrze jest się przyzwyczaić do wczesnego wstawania i mieć dobrze zorganizowany dzień. Jestem bardzo zadowolony, że udało się zorganizować Koło Teatralne. Chciałem, żeby zorganizować je w Gimnazjum. Nie, dlatego, że jest nudno i nic się nie dzieje. Przeciwnie! żeby zrobić coś z własnej woli, za co jesteśmy od początku do końca odpowiedzialni, A nie, dlatego, że trzeba! Jest cała masa kół przedmiotowych, dodatkowych zajęć i imprez, ale zależało mi na tym, aby to, co ćwiczyliśmy w szkole podstawowej teraz zostało przez nas pogłębione i miało wyższy poziom, profesjonalny i zaawansowany. Żeby móc realizować konkretny projekt. Napracować się, ale precyzyjnie, z satysfakcją, żeby wszystkie części pasowały do siebie i wszystkie elementy współgrały - profesjonalnie, z pomysłem, jak w architekturze starożytnego Rzymu.
W Kole każdy ma możliwość zgłaszania swoich pomysłów, wypowiadania swoich zdań. Lubię, kiedy po takiej intensywnej pracy schodzimy ze sceny i są oklaski i ktoś mówi, że mu się to podobało i jesteśmy chwaleni. To jest spełnienie i pełna satysfakcja. Taki Mały show - biznes, ale jednak...
Jeśli chodzi o konkursy, to nauczyciele w naszej szkole bardzo zachęcają, aby brać w nich udział. Najpierw potrafią wyłuskać osoby, które mają talenty i pomagają im je rozwijać. Dlatego mamy naprawdę wiele sukcesów! Podoba mi sie też, że pod koniec każdego trymestru nauczyciele doceniają każdego ucznia i potrafią docenić i zauważyć naprawdę najmniejsze osiągnięcia. Świetne jest też to, że można poprawić każdą ocenę, nauczyciele pozwalają na poprawy i dają nam szanse, abyśmy uczyli sie na własnych błędach! Zdarza się, że po feriach, zwłaszcza zimowych tęsknie za szkoła. Ja ją naprawdę łubię. Co ja bym robił, gdybym nie chodził do szkoły?
Nawet, kiedy czasem nie chce mi sie wstać, to zaraz też myślę, a co ja będę robił w domu? Żaden telewizor i komputer nie zastąpi kontaktu z ludźmi w szkole, z kolegami i koleżankami i z... nauczycielami.

Marysia Włoskowicz kl. VI - laureatka Konkursu Humanistycznego 2008/2009

W naszej Szkole wszyscy są mili i pomagają sobie nawzajem. Nauczyciele i uczniowie bardzo się angażują w swoja pracę, dlatego tak wielu spośród nas, co roku zostaje laureatami różnych konkursów. Ja, pracowałam w Konkursie Humanistycznym nad fascynującą historią wybranego dzieła sztuki (ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim). Nauczyłam się przy tej pracy, że to, co doskonałe, dojrzewa powoli - tak właśnie brzmiał temat mojej pracy. Na razie jeszcze "wiem, że nic nie wiem", jak mówił Sokrates, ale powoli, powoli...

Maciej Purski - kl. VI - laureat Konkursu Humanistycznego i laureat Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego 2008/2009


Bardzo lubię moją szkołę, ponieważ jest MOJA. Uczę się w niej od siódmego roku życia. Nie wyobrażam sobie, gdybym miał zmienić miejsce nauki. Uczący nas pokazują nam drogę do światła. Tylko od nas zależy czy pójdziemy w odpowiednią stronę, czy damy się "oświecić", czy wybierzemy odpowiedni kierunek. W szkole dostajemy mnóstwo możliwości rozwoju naszych zainteresowań i talentów.

Kaja Jabłońska - kl. III gimnazjum - wielokrotna laureatka konkursów matematycznych (międzynarodowych i ogólnopolskich), finalistka Konkursu Przedmiotowego z Fizyki


W naszej szkole jest wysoki poziom nauczania. Nauka w małych klasach sprawia, że każdy z nas jest widziany i traktowany indywidualnie. Nauczyciele zauważają nasze talenty i pomagają nam je rozwijać, sprawdzać się w licznych konkursach. Zawsze też znajdują czas, żeby nas do nich dodatkowo przygotować.

 


Szkoła z klasą Logo Erasmus Eduscience

 

projekt: mgr inż. Damian Niebudziński Stworzone z wykorzystaniem Joomla przy pomocy szablonu z AgeThemes