ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH STO W STARACHOWICACH

27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39 

max-width: 100%;   height: auto;

 SZKOŁA Z PASJĄ I TRADYCJĄ 

Nasza oferta

Kalendarz: 16-07-19 00:00
   

Co się u nas dzieje?

W Otrzymujemy najlepsze w mieście, powiecie i regionie wyniki z egzaminów zewnętrznych.
W Nasi uczniowie są laureatami wielu konkursów przedmiotowych, artystycznych
i sportowych.
W Indywidualnie podchodzimy do każdego ucznia w małych piętnastoosobowych klasach.
W Codziennie uczymy języka angielskiego.
W Rozwijamy talenty organizując liczne koła zainteresowań ( przedmiotowe, twórczego logicznego myślenia, teatralne, muzyczne,dziennikarskie, sportowe).
W Najlepsi uczniowie otrzymują stypendia naukowe.
W
Organizujemy profesjonalne konsultacje przygotowujące uczniów do egzaminów zewnętrznych.
W
Dwa razy w ciągu roku wyjeżdżamy do teatrów w Warszawie i Krakowie.


NASZA SZKOŁA TO NAJLEPSZY WYBÓR!

 • Mamy certyfikat "Szkoły z klasą"

 • Spełniamy oczekiwania rodziców

 • Dbamy o dobro dziecka

 • Lekcje w godzinach od 8.00 do 15.20

 • Naukę w zespołach do 16-stu osób

 • Codziennie lekcję języka angielskiego

 • Lekcje języka niemieckiego i francuskiego

 • Codziennie zajęcia sportowe (dwa razy w tygodniu lekcje pływania)

 • Profesjonalną kadrę nauczycielską

 • Programy dydaktyczne wg. najnowszych założeń reformy
  i autorskich pomysłów nauczycieli

 • Zajęcia komputerowe

 • Liczne koła zainteresowań

 

Społeczna Szkoła Podstawowa ma swoją tradycję, w tym roku będzie obchodziła 20 - lecie istnienia. Obecnie w klasach 0 - VI uczy się 73 uczniów. Dla kogo jest nasza szkoła? Nasza szkoła jest dla każdego. Zarówno dla dzieci zdolnych, jak i mniej zdolnych, dla ambitnych i dla tych, których należy motywować do pracy. Nade wszystko jest to szkoła bezpieczna, wolna od agresji i niszczących zdrowie używek, przyjazna, rozumiejąca potrzeby dzieci, wspierająca ich rozwój. Szkoła, w której uczniowie, rodzice i nauczyciele tworzą autentyczną społeczność dzięk
i możliwości bliskich kontaktów oraz zgodnym współdziałaniu opartym na dialogu, szacunku, dobrym przykładzie i "refleksyjnej afirmacji". W naszej szkole lekcje odbywają się do południa, ale uczniowie mają zapewnioną opiekę do godziny 16.00 w ramach zajęć świetlicowych lub korzystają z bogatej oferty zajęć dodatkowych. W naszej szkole uczniowie biorą udział w wielu projektach edukacyjno-wychowawczych, m. in. 
w międzynarodowym projekcie Socrates Comenius -  "Matematyka dla wszystkich" oraz  w ogólnopolskim projekcie - "Wychowanie obywatelskie zaczyna się w szkole".

Uczę w tej szkole najmłodsze dzieci, uczniów klas I - III i zdaję sobie sprawę, jak ważny jest ten pierwszy etap kształcenia. W swojej pracy dydaktyczno - wychowawczej tak dobieram metody i formy, aby dzieci, poza zdobywaniem koniecznych wiadomości i umiejętności, uczyły się także podejmować odpowiedzialność za osiągane wyniki -  konstruktywnie pokonywać trudności i dokonywać właściwych wyborów. Codziennie staram się, aby w naszej szkole spotykali się ludzie szczęśliwi, zadowoleni z życia (ci mali i ci duzi). Bardzo przywiązuję się do swoich uczniów i są oni dla mnie bardzo ważni.

Moje motto:
"Dobre wychowanie to miłość i dobry przykład. Nic ponadto".

 

 

 

 

Szkoła z klasą Szkoła z klasą Logo Erasmus Eduscience

 

Nasza oferta

Please publish modules in offcanvas position.

projekt: mgr inż. Damian Niebudziński Stworzone z wykorzystaniem Joomla przy pomocy szablonu z AgeThemes