Nasza doroczna jesienna akcja spotkań teatralnych z dziećmi z przeszkoli miejskich powoli dobiega końca.
Odwiedziły nas dzieci z PM Nr 2, PM Nr 6, PM Nr 7, PM Nr 10, PM Nr 11, PM Nr 14, PM Nr 15 i Przedszkole „Słoneczko”.
Prezentujemy spektakle, które powstały pod kierunkiem wychowawców podczas naszego teatralnego święta „Pora na Aktora”.
Przedszkolaki świetnie bawią się oglądając przedstawienia:
„Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków czyli nieoczekiwane zagubienie” przygotowane przez panią Asię Gryz z uczennicami i uczniami z klasy III oraz
„Teatr Jan Brzechwy” przygotowany przez panią Paulinę Basiak i klasę II b.
Obejrzane bajki mają być inspiracją do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dla pięcio– i sześciolatków. Czekamy na dziecięce prace pod tytułem „Bajki niezapominajki”.
Mali artyści zaprezentują swoje ulubione postaci bajkowe, sytuacje z niezapomnianych bajek lub swoje spotkania z ulubionymi bajkowymi postaciami.
Zainteresowanie wśród dzieci jest duże i duża deklarowana chęć do artystycznej pracy. Do konkursu zachęca plakat przygotowany przez dzieci z naszej szkoły na zajęciach plastycznych z panią Mają Bachowską.
Po występach, przedszkolaki zwiedzają naszą szkołę. Oprowadzane są przez panie Annę Szmigielską- Pożogę, Karolinę Stąpór, Marzenę Mączyńską, a w pracowni komputerowej czeka na nich pani Klaudia Nowak.
Mają okazję pobawić się na magicznych dywanach, obejrzeć pracownię komputerową z robotami, z którymi zabawa sprawia im zawsze wiele radości oraz pobawić się w „kuleczkowie”, poobserwować , jak wyglądają klasy lekcyjne w młodszych klasach.
Odwiedzają też nasz plac zabaw i wychodzą obdarowane naszymi szkolnymi reklamowymi gadżetami.
Z wielu powodów cieszą nas te spotkania. Widać zadowolenie w oczach i na twarzach maluchów, mamy świadomość budowania dobrej współpracy ze środowiskiem przedszkoli miejskich, możemy zaprezentować formy i warunki naszych szkolnych działań, promować szkolne pomysły edukacyjne i naszym uczennicom i uczniom stwarzać okazję do prezentowania swoich scenicznych umiejętności i do przekazywania wartości uczenia się przez zabawę.
Anna Babicka