ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH STO W STARACHOWICACH

27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39 

 SZKOŁA Z PASJĄ I TRADYCJĄ 

 
Previous Next

Dnia 26 września 2020 roku w sobotę odbyły się zajęcia z panem mgr inż. Andrzejem Nowakiem doktorantem Politechniki Wrocławskiej. W skład zajęć wchodził wykład o tematyce: "Teoretyczne i praktyczne wyjaśnienie zagadnienia statyki" oraz wyjaśnienie  zagadnienie belki swobodnie podpartej - wyznaczenie sił reakcji i momentów zginających. Uczniowie podczas nauki utrwalali wiedzę. Rozwiązywali zadania maturalne poziomu rozszerzonego m.in. rysowali i wyznaczali funkcje oraz rozwiązywali równania i nierówności z parametrami.

1 października 2020 roku o godzinie 17.00 odbyło się Ślubowanie Licealistów SLO STO. Uczniowie oficjalnie związali się ze społecznością szkolną. Ich uroczyste ślubowanie odebrały panie dyrektor Bożena Jaskros i Beata Nowak, w obecności wychowawcy Andrzeja Dziuby, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów z drugich klas. Pani dyrektor Bożena Jaskros dokonała rytuału pasowania na ucznia SLO. Licealiści złożyli w Księdze Pamiątkowej podpisy pod rotą Ślubowania oraz otrzymali od wychowawcy pamiątkowe Dyplomy Pasowania na Ucznia.

 
Previous Next

W sobotę 26 września 2020 r. odbyły się w naszej szkole pierwsze w bieżącym roku szkolnym zajęcia Akademii Młodego Biologa prowadzone przez doktora Szymona Zmorzyńskiego z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w wykładzie oraz zajęciach warsztatowych związanych z budową i funkcjonowaniem układu oddechowego człowieka, których podsumowaniem było tradycyjnie rozwiązywanie zadań maturalnych dotyczących omawianej tematyki.

Uczniowie klasy pierwszej mieli natomiast okazję zapoznać się z pierwiastkami i związkami chemicznymi występującymi w organizmie człowieka.

 

18 września 2020 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym Społecznego Towarzystwa Oświatowego odbył się rajd integracyjny. Uczniowie I i II klasy Liceum przeszli trasę z Świętej Katarzyny do Bodzentyna. Trasa wiodła przez szczyt Gór Świętokrzyskich, a dokładnie przez Puszczę Jodłową. Po rajdzie wszyscy razem udaliśmy się na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie, gdzie przy ognisku i kiełbaskach mogliśmy odpocząć po trudach rajdu.

Previous Next

14 września 2020 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani: 

1. Józef Napiórkowski - przewodniczący
2. Antoni Ronduda - zastępca przewodniczącego
3. Greta Tuźnik - zastępca przewodniczącego
4. Antoni Starzak
5. Jakub Wziątek                   

6. Eligiusz Ziewiec.


Gratulujemy i życzymy owocnej pracy! 

 

W związku z zaistniała niezależna od nas sytuacja nie możemy się spotkać podczas dnia otwartego. Z tego powodu uczniowie klas licealnych wraz z opiekunami samorządu przygotowali wirtualny spacer po szkole. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: Zobacz teraz

Previous Next

W sobotę 7 marca 2020 roku na kolejnych zajęciach Akademii Młodego Biologa dokończyliśmy temat krwi. Uczniowie analizowali krzywą hematokrytową oraz wyniki morfologii krwi, a także rozwiązywali zadania maturalne związane z krwią.

Następnie, podczas wykładu, zapoznali się z budową i funkcjami układu oddechowego człowieka. Zajęcia przygotował i prowadził dr Szymon Zmorzyński.
  
Anna Kamińska
 

 


Szkoła z klasą Logo Erasmus Eduscience

 

projekt: mgr inż. Damian Niebudziński Stworzone z wykorzystaniem Joomla przy pomocy szablonu z AgeThemes