ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH STO W STARACHOWICACH

27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39 













 SZKOŁA Z PASJĄ I TRADYCJĄ 

 

Zad 1  15.10.2021 - Arkusz kalkulacyjny. Sortowanie oraz filtrowanie danych :

Prezentacja na wybrany temat:

1. Flora i fauna afryki.
2. Piosenkarka/piosenkarz.
3.Wizerunek diabła i anioła w sztuce.
4.Polscy olimpijczycy 
5.Cztery żywioły.

 

Utwórz wyniki w nowym arkuszu. Wykorzystaj  tabele przestawne.
 Odpowiedź wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

Zad 2  22.10.2021 - Arkusz kalkulacyjny. Sortowanie oraz filtrowanie danych :

Arkusz wysłane przedstawia dane dotyczące sprzedaży komputerów przenośnych: LINK

1. Posortuj dane z arkusza według ceny brutto (począwszy od najdroższego laptopa) i napisz , kiedy i do jakiego miasta został sprzedany najtańszy z komputerów przenośnych.

2. Posortuj dane z arkusza kolejno według miasta i daty.

3. Ogranicz wiersze w liście nr 2. do tych laptopów  na których został zainstalowany Windows 7. Ile rekordów spełnia ten warunek?

4. Przygotuj listę komputerów  przenośnych sprzedawanych bez systemu op. z naliczeniem VAT.

5. Przygotuj listę sprzętu sprzedanego między 6 - 24 grudnia 2012 roku wyłącznie do miasta zawierającego literę k w nazwie.

6. Przygotuj listę laptopów o rozmiarze matrycy wynoszącej dokładnie 15,6 " sprzedanych w kwietniu , po warunkiem, że ich cena netto była mniejsza niż 2000 zł lub wyższa niż 5000zł.

7. Utwórz zestawienie dla poszczególnych miast.

8.  Jaka jest łączna wartość laptopów brutto z matrycą o rozmiarze 17,3" ?

 

Utwórz wyniki w nowym arkuszu. Wykorzystaj  tabele przestawne.
 Odpowiedź wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Konkursy przedmiotowe

 Julia Wyskiel została LAUREATKĄ III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO
Do konkursu uczennice przygotowała Pani TERESA RYBKA. 

  

 

Egzaminy

SUKCESY EGZAMINACYJNE

 

 

 

Sukcesy międzynarodowe

 

 

Sukcesy ogólnopolskie

 

Wyróżnienie w Turnieju Recytatorskim „Mówię, więc jestem”  otrzymała Urszula Serwicka z klasy VI. 

Sukcesy wojewódzkie

 

Ula Serwicka z klasy VI i Emilia Gralec z klasy VII zdobyły wyróżnienie w plastyczno - Wojewódzki ekologicznym konkursie ,,Nie palimy byle czym". Dziewczęta przygotowała p. Magdalena Zatorska
 
Sukcesy powiatowe

 

Sukcesy międzyszkolne/miejskie

 II nagrodę uzyskała Ela Bujnowska  w Turnieju Recytatorskim „Mówię, więc jestem”

II miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Dziewcząt w Tenisie Stołowym zdobyła  Gabriela Biesiada .

III miejsce Katarzyna Zawiła 

VI miejsce  Basia Cheda 

Drużynowo dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo Starachowic. Zawodniczki przygotowała p. Agnieszka Makoska

• Uczennica klasy VI, Katarzyna Zawiła, otrzymała nagrodę w konkursie plastycznym, o Patronce Starachowic – Świętej Barbarze

 

Jan Wierzbicki, Antoni Łącki i Cyprian Basiak zajęli 3 miejsce drużynowo w Międzyszkolnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych chłopców  w Tenisie Stołowym

 

W III Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Śpiewające Aniołki" "Złotego Aniołka" zdobyła uczennica klasy 0: Nadia Gorzelak, brązowego Aniołka zdobyły : Kornelia Książek i Adrianna Nowak

KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW „Zaczarowane domy, zaczarowane ulice, zaczarowane Starachowice”.

Nasze uczennice z klasy „0” otrzymały:

  • Nadia Gorzelak - Nagrodę od ZŁOTEJ KREDKI:

  • Adrianna Nowak SSP STO – Nagrodę od Srebrnej Kredki 

  • Kornelia Książek SSP STO – Nagrodę od Miedzianej Kredki

 

  • Rozalia Kosior SSP STO – Nagrodę od Miedzianej Kredki.

 

 

 

 

 

 

 •I MIEJSCE- w Miejskim Konkursie Międzyszkolnym Monitoring Wód 2019r. zdobyli uczniowie klasy ósmej: Maria Kostecka, Aleksandra Wójcicka, Julia Wyskiel oraz Piotr SołtykUczniów przygotował p. Wojciech Gębura 

 III miejsce Drużynowo w Mistrzostwach Dziewcząt w Tenisie Stołowym zdobyły reprezentantki naszej szkoły:
Maria Kostecka, Julia Wyskiel , Maria Jarzyna oraz Magdalena Kiepas. Trenerką naszej ekipy była Agnieszka Makoska.

Sukcesy szkolne

 Rozstrzygnięcie konkursu „Moja postać z bajki” .W  kategorii forma przestrzenna :

I miejsce : Kacper Bugaj, Antoni Danielczyk
II miejsce: Aleksander Pożoga, Weronika Czapka 
III miejsce: Lena Szwed, Oliwia Drużdż. 

 W kategorii forma płaska:

I miejsce: Dorota Szymczak, Jan Gawor
II miejsce: Aleksander Kosteczki, Ula Ko
III miejsce: Antoni Krzyżowski, Mateusz Tatarek
 

Wyróżnienia: Filip Pożoga, Tobiasz Szamański, Anna Nowak, Elżbieta Bujnowska, Milos Zubek, Dawid Venter, Rozalia Kosior, Piotr Bujnowski, Sara Zawiła

 inne:

Mistrzem Insta.Ling szkoły podstawowej został Dominik Chaja - uczeń klasy VI, który opanował w stopniu bardzo dobrym 245 słówek.


Konkursy przedmiotowe

 

  Do II etapu II Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego zakwalifikowały się Natalia Gos, Nadia Wierucka z kl. VIII -. Uczennice przygotowała Pani: Bożena Jaskros.

 

Egzaminy

SUKCESY EGZAMINACYJNE

 

 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY             
J.Polski - 5 miejsce w województwie
J.Angielski - 5 miejscie w województwie

 Sukcesy ogólnopolskie

 

WYNIKI Olimpiad Przedmiotowych PIONIER 2018 zorganizowanych przez Instytut Rozwoju Oświaty:

JULIA WYSKIEL - wyróżnienie za zajęcie 13 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Polskiego PIONIER 2018, nauczyciel: p. Teresa Rybka.

ALEKSANDRA WÓJCICKA - wyróżnienie za zajęcie 13 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Polskiego PIONIER 2018, nauczyciel: p. Teresa Rybka.

ALEKSANDRA WÓJCICKA - wyróżnienie za zajęcie 9 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Matematyki PIONIER 2018, nauczyciel: p. Sybilla Leska-Chamera.

KAMIL KUBIK - wyróżnienie za zajęcie 11 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie
z Matematyki PIONIER 2018, nauczyciel: p. Jolanta Dudkowska.

 

 

 

Wyniki XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Łamigłowy:
Grupa Młodzicy klasy I-II

IV miejsce Aleksander Kostecki Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Starachowicach

 

 

Sukcesy wojewódzkie

 

Sukcesy powiatowe

 

Sukcesy międzyszkolne/miejskie

• W miejskim konkursie "ŚWIĘTA BARBARA, PATRONKA MIASTA" lauretami zostali:

Ula Kos (kl. I A) - nagroda w konkursie literackim dla dzieci pn. "Modlitwa do patronki miasta" w kategorii klas I-IV
Kornelia Surdy (kl. I A) - nagroda w konkursie plastycznym pn. "Święta Barbara, patronka miasta" w kategorii klas I-IV
Sara Zawiła (kl. II) - wyróżnienie w konkursie plastycznym pn. "Święta Barbara, patronka miasta" w kategorii klas I-IV
Katarzyna Zawiła (kl. V) - wyróżnienie w konkursie plastycznym pn. "Święta Barbara, patronka miasta" w kategorii klas V-VIII

 

• Katarzyna Zawiła, uczennica klasy V, otrzymała wyróżnienie w plastyczno - językowym konkursie na kaligram. Opiekunem artystycznym uczennicy była p. Magdalena Zatorska. 

• II nagroda  Kornelii Surdy z klasy Ia w V Festiwalu ,,Star-Ach". Wokalistkę przygotowywał Dariusz Dygas - nauczyciel muzyki.

• III miejsce drużynowo w Międzyszkolnych Zawodach Tenisa Stołowego Chłopców.
Skład drużyny: 
Cezary Różalski kl. VI, Jan Wierzbicki kl. V, Antoni Łącki kl. V. Uczniów do zawodów przygotował p. Andrzej Dziuba nauczyciel wychowania fizycznego.

• Wicemistrzyniami Starachowic w Drużynowych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt zostały Gabriela Biesiada kl. 5, Magdalena Kiepas i Maria Kostecka kl. 7. Uczennice przygotowała p. Agnieszka Makoska

 

Sukcesy szkolne

RODZINNY EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0-III pt. "DRUGIE ŻYCIE RZECZY" 
===============================================================

 

Kategoria - Przedmiot użytkowy
I miejsce - Mateusz Tatarek kl. II
I miejsce - Kacper Bugaj kl. Ia
II miejsce - Nadia Styczeń kl. Ia
III miejsce - Maciej Wierzbicki kl. 0
III miejsce - Josh Norman kl. II

Kategoria - Figurka
I miejsce - Weronika Czapka kl. 0
I miejsce - Oliwia Drużdż kl. 0
I miejsce - Dorota Szymczak kl. 0
I miejsce - Franciszek Łącki kl. II
II miejsce - Ula Kos kl. Ia
II miejsce - Lena Szwed kl. 0

Kategoria - Zabawka
I miejsce - Antoni Danielczyk kl. Ib
I miejsce - Dominik Trzos kl. Ia
I miejsce - Kornelia Surdy kl. Ia
II miejsce - Jan Gawor kl. 0
II miejsce - Aleksander Pożoga kl. Ia
III miejsce - Miloś Zubek kl. 0
III miejsce - Sara Zawiła kl. I

Kategoria - Ozdoba
I miejsce - Hanna Gawor kl. Ia
II miejsce - Anna Nowak kl. Ia

===============================================================================================

 

RAJDOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY 2018 - WYNIKI

Kategoria klas "0" - III SSP:

Aleksandra Kwilosz - kl. I a - I miejsce
Laura Anyst - kl. II - I miejsce

Julia Trzeciak - kl. I a - II miejsce
Aleksander Pożoga - kl. I a - II miejsce
Szymon Kubiak - kl. I b - II miejsce

Oliwia Drużdż - kl. "0" - III miejsce
Urszula Kos - kl. I a - III miejsce

Weronika Czapka - kl."0", Kornelia Surdy - kl. I a, Andrzej Jaworski - kl. I a, Tomasz Jaworski - kl. III - wyróżnienia

Kategoria klas IV - VI SSP:
Zofia Wojteczek - kl. IV - I miejsce
Gabriela Biesiada - kl. V - II miejsce
Katarzyna Zawiła - kl. V - III miejsce
Abigail Venter - kl. IV - wyróżnienie

Kategoria klas VII - VIII SSP i III SG:
Mateusz Kwilosz - kl. VII - I miejsce
Piotr Sołtyk - kl. VII - II miejsce
Julia Wyskiel - kl. VII - III miejsce
Oliwia Szwed - kl. VII - wyróżnienie

===============================================================================================

Laureaci SZKOLNEGO  KONKURSU PLASTYCZNEGO "Dary jesieni" 
 

  Kategoria                                                                      Kategoria     
Zwierzęta w lesie                                                           Jesienny las
I miejsce  - Ula Kos                                                   I miejsce - Jaś Gawor
II miejsce - Julia Dobrowolska                               II miejsce  - Aleksandra Kwilosz
                     Filip Mnich                                           III miejsce  - Laura Anyst
III miejsce Julia Sikora                                                                  Tomasz Jaworski
   
           Kategoria                                                    Kategoria                                                                     
     Jesienna postać                                                Nietypowy pomysł
I miejsce - Weronika Czapka                            I miejsce - Mateusz Tatarek
II miejsce - Weronika Papaj                              II miejsce - Aleksander Pożoga
                     Lena Szwed                                                           Kacper Bugaj
                                                                               III miejsce - Igor Kasperki
           Kategoria                                                                         Olaf Dulewicz
Jesienne koszyki
I miejsce - Kornelia Surdy                                         Nagroda specjalna
II miejsce - Hania Gawor                                         Aleksander Kostecki
III miejsce - Dorota Szymczak
                      Andrzej Jaworski
Wyróżnienia otrzymali: F. Łącki, M. Zubek, O. Drużdż, M. Biesiada, D. Tulacha, A. Skorzyński, S. Zawiła, A. Danielczyk, K. Dziuba, F. Gorzelak, A. Majecki, H. Krystyniecki .
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Joanna Gryz.     

===============================================================================================

WYNIKI KONKURSU "OZDOBA BOŻONARODZENIOWA"

I miejsce kategoria:
bombka: Oliwia Drużdż kl. "0", Dorota Szymczak kl. "0", Hanna Gawor kl. Ia
stroik: Szymon Kubiak kl.Ib, Weronika Czapka kl."0", Filip Pożoga kl."0"
ozdoba przestrzenna: Aleksander Pożoga kl. Ia

II miejsce kategoria:
bombka: Tomasz Jaworski kl. III, Igor Kasperski kl. Ia, Adam Majecki kl. III, Julia Dąbrowska kl. Ia,
Ula Kos kl. Ia, Natasza Szymańska kl."0", Sara Zawiła kl. II, Andrzej Jaworski kl. Ia
stroik: Antoni Danielczyk  kl. Ib
ozdoba przestrzenna: Filip Mnich kl. Ib 

III miejsce kategoria:
bombka: Kacper Bugaj kl. Ia, Mateusz Tatarek kl. II, Antoni Skorzyński kl. III, Zane Brunette kl. Ib,
Olaf Dulewicz kl. III, Tobiasz Szymański kl. II, Aleksander Kostecki kl. II, Laura Anyst kl. II, Franciszek Łącki kl. II, Hubert Krystyniecki kl. III, Julia Sikora kl. Ia, Kornelia Surdy kl. Ia
stroik: Milos Zubek kl."0", Kaja Dziuba kl. III, Filip Gorzelak kl. III, Błażej Kwapisz kl."0",
Maria Biesiada kl. III
ozdoba przestrzenna: Nadia Styczeń kl. Ia

==================

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KL. 0 - III
pt.: "MOJE FERIE ZIMOWE"

OTO WYNIKI KONKURSU:
Kategoria - kompozycja przestrzenna:
I miejsce - Weronika czapka, kl. 0
I miejsce - Hanna Gawor, kl. I A

Kategoria - różnorodność wykorzystanych materiałów:
I miejsce - Jan Gawor, kl. 0
I miejsce - Ula Kos, kl. I A
II miejsce - Oliwia Drużdż, kl. 0
II miejsce - Andrzej Jaworski, kl. I A
II miejsce - Eliasz i Samuel Frankiewicz, kl. I B
II miejsce - Tomasz Jaworski, kl. III
III miejsce - Adam Majecki, kl. III

Kategoria - rysunek:
I miejsce - Dorota Szymczak, kl. 0
I miejsce - Kornelia Surdy, kl. I A
II miejsce - Sara Zawiła, kl. II
III miejsce - Szymon Kubiak, kl. I B
III miejsce - Antoni Skorzyński, kl. III

Kategoria - dziecięcy wdzięk artystyczny:
I miejsce - Laura Anyst, kl. II
I miejsce - Maria Biesiada, kl. III
II miejsce - Filip Pożoga, kl. 0

 

 

 

 inne:

Mistrzem Insta.Ling szkoły podstawowej został Dominik Chaja - uczeń klasy VI, który opanował w stopniu bardzo dobrym 245 słówek.

 

 

 

UWAGA! ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ NA ROK SZKOLNY 2021/2022 LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

 


SUKCESY EGZAMINACYJNE

 

Z radością informujemy, że nasi ósmoklasiści i gimnazjaliści znakomicie zdali egzaminy zewnętrzne. JESTEŚMY NAJLEPSI W MIEŚCIE I POWIECIE. Zdobyliśmy także czołowe lokaty 

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY         
w województwie.    
J.Polski - 5 miejsce w województwie
J.Angielski - 5 miejscie w województwie

EGZAMIN GIMNAZJALNY
J.Polski - 3 miejsce w województwie
Matematyka - 10 miejsce w województwie

Po raz kolejny okazało się, że UCZNIOWIE naszej SZKOŁY potrafią uzyskiwać świetne wyniki. Naszym ABSOLWENTOM serdecznie gratulujemy, a NAUCZYCIELOM, którzy sprawili, że
SSP STO i SLO STO to najlepsze szkoły w powiecie starachowickim - dziękujemy!

 

MEDAL


GIMNAZJUM

 

 








SZKOŁA

PODSTAWOWA










 

– WYJĄTKOWO NIETYPOWO...ROZPOCZYNAMY !

„Rok szkolny 2020/2021 uważamy za otwarty !” – obwieściły panie –

dyrektor Bożena Jaskros i wicedyrektor Beata Nowak 1 września 2020 roku.

 

Czego nie było?

  • Powitania, przytulania, poklepywania po plecach, mimo stęsknienia i potrzeby bycia bliżej

z wytęsknionymi koleżankami i kolegami...

  • Koncertu filharmoników świętokrzyskich – a to wieloletnia tradycja na początek roku szkolnego w naszej szkole,

  • Spotkań w większych grupach,

  • Przedstawiania wszystkich nowych i starszych nauczycieli,

  • Udziału rodziców...

 

Co było?

  • Powitania w dystansie, ukłony i wzajemne rozpoznawanie się przez „światełko w oczach” nad nosem i ustami osłoniętymi maseczkami.

  • Ciche podgrywania pana Darka Dygasa – a to gitarowe szanty, a to na pianinie - przeboje lat 20-tych i 30-tych XX wieku...

  • Spotkania w klasach z wychowawcami, zapoznanie się z procedurami, które mają nas uchronić przez zakażeniem, w trudnym, pandemicznym czasie.

  • Rodzice towarzyszyli tylko najmłodszym naszym pociechom – uczennicom i uczniom

klas I i „O”a i „O”b w SSP.

  • Były życzenia – zdrowia i pomyślności w nowym roku szkolnym, radości z przygód, jakimi są – zdobywanie wiedzy, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, zachęcanie do wzajemnej życzliwości i uśmiechu spod maseczek.

 

Życzenia i informacje o koniecznych obostrzeniach przekazywały Panie Dyrektor kolejnym grupom uczniów, witając ich na progu nowego roku szkolnego.

Wiemy i pamiętamy o nowych wyzwaniach w roku szkolnym 2020/2021:

  • zakrywamy usta i nosy!

  • często myjemy i dezynfekujemy ręce!

  • zachowujemy dystans !

Rok szkolny 2020/2021 uważamy za otwarty !”

(AB)1.09.2020r.

Galeria zdjęć

 

 

 

1.09.2020


Rozpoczęcie roku szkolnego w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Starachowicach

 

Klasy 0 – 14.00

Klasa I – 13.00

Uczniowie tych klas przychodzą do szkoły wraz z jednym
z rodziców/opiekunów.

Wchodzą wejściem głównym, dezynfekują ręce. Opiekunowie 
przychodzą w maseczkach, uczniowie – bez.

Spotkanie rozpocznie się na I piętrze – sala teatralna.

 

Klasy  II, III a, III b – 9.00

Klasy  IV, V, VI – 11.00

Klasy VII, VIII – 12.00

Uczniowie wchodzą do szkoły w maseczkach przez szatnie, dezynfekując ręce, zachowują między sobą bezpieczny odstęp
i udają się na salę teatralną.

Rodzice/opiekunowie uczniów klas II-VIII nie będą mogli uczestniczyć
w rozpoczęciu roku szkolnego z powodu epidemii.

Serdecznie Państwa przepraszamy.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Starachowicach

 

Klasy I, II a, II b  (4L SLO), II  (3L SLO)  - 10.00

Uczniowie wchodzą do szkoły w maseczkach przez szatnie, dezynfekując ręce, zachowują między sobą bezpieczny odstęp
i udają się na salę teatralną.

Rodzice/opiekunowie nie będą mogli uczestniczyć
w rozpoczęciu roku szkolnego z powodu epidemii.

Serdecznie Państwa przepraszamy.

 


2020/2021


Informatyka Podstawa kl 2 AB SLO STO Ćwiczenia MS Excel:


ćwiczenie.18.09.2020 - importowanie danych: link 1     ,  link 2.

zadanie 25 - 29.09.2020 - Arkusz kalkulacyjny. Sortowanie oraz filtrowanie danych :

Arkusz wysłane przedstawia dane dotyczące sprzedaży komputerów przenośnych: LINK

1. Posortuj dane z arkusza według ceny brutto (począwszy od najdroższego laptopa) i napisz , kiedy i do jakiego miasta został sprzedany najtańszy z komputerów przenośnych.

2. Posortuj dane z arkusza kolejno według miasta i daty.

3. Ogranicz wiersze w liście nr 2. do tych laptopów  na których został zainstalowany Windows 7. Ile rekordów spełnia ten warunek?

4. Przygotuj listę komputerów  przenośnych sprzedawanych bez systemu op. z naliczeniem VAT.

5. Przygotuj listę sprzętu sprzedanego między 6 - 24 grudnia 2012 roku wyłącznie do miasta zawierającego literę k w nazwie.

6. Przygotuj listę laptopów o rozmiarze matrycy wynoszącej dokładnie 15,6 " sprzedanych w kwietniu , po warunkiem, że ich cena netto była mniejsza niż 2000 zł lub wyższa niż 5000zł.

7. Utwórz zestawienie dla poszczególnych miast.

8.  Jaka jest łączna wartość laptopów brutto z matrycą o rozmiarze 17,3" ?

 

Utwórz wyniki w nowym arkuszu. Wykorzystaj  tabele przestawne.
 Odpowiedź wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 Czas realizacji zadania : 05.10.2020 r. (Klasa II B) ; 08.10.2020 r. (Klasa II A) -przedłużono czas realizacji.

 

Ćwiczenia nr 1 z zakresu korespondencji seryjnej.    PODRÓŻNICY .

Ćwiczenia nr 2 z zakresu korespondencji seryjnej.  płyty , mieszkańcy .

 

zadanie 10.11.2020 :

 Korespondencja seryjna - Do zadania wykorzystaj MS Office bądź LibreOffice
 Linki do korespondencji seryjnej:  LINK LINK 

Film instruktażowy - przypomnienie informacji : LINK (MS WORD) , LINK (LIBRE OFFICE)


 Odpowiedź wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 Czas realizacji zadania : 24.10.2020 r. (Klasa II B); 27.10.2020 r. (Klasa II A

 

zadanie 1.12.2020 :

 Wykonaj kartę bożonarodzeniową w dowolnym programie graficznym. Autorem Kartki powinni być ZSS STO w Starachowicach, a odbiorcą jedna z szkół partnerskich naszej szkoły programu ERASMUS +.


 Odpowiedź wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 Czas realizacji zadania : 15.12.2020 KLASA II AB

 

 

zadanie 04.12.2020 :

 Kwerendy:

Do wykonania zadania wykorzystaj program openoffice base lub libre office base oraz plik:

POBIERZ PLIK

Plik zawiera dan dotyczące mieszkań w pewnym budynku(tbMieszkania) oraz ich właścicieli(tbWłaściciele). Każda z osób w wykazie może posiadać dowolną liczbę mieszkań - może też nie mieć żadnego. Każde z mieszkań ma natomiast tylko jednego właściciela. Szczegóły relacji : n->1. Przygotuj następujące kwerendy i zapisz je pod nazwami będącymi kolejnymi literami alfabetu: 

1. listę mieszkań wraz z nazwiskiem i imieniem właściciela.

2. Listę nazwisk wraz z numerem mieszkania, posortowaną alfabetycznie (dodatkowo według numeru mieszkania)

3.Alfabetyczną listę (nazwisko, stan cywilny) właścicieli lokali  typu m-4 (typ nie powinien być wyświetlany)


 Odpowiedź wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 Czas realizacji zadania : 22.12.2020 r. (Klasa II B); 18.12.2020 r. (Klasa II A

 

 

zadanie 08-15.12.2020 :

 

Za pomocą MS Office 365 z microsoft PowerPoint przygotuj prezentacje multimedialną na wybrany temat:

-Tradycje bożonarodzeniowe

-Polscy olimpijczycy

-Cztery żywioły

-Wizerunek anioła i diabła w sztuce

-Fauna Afryki


 Odpowiedź wyślij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 Czas realizacji zadania : 22.12.2020 

 

 

 

 

 




Informatyka kl 2 SLO STO Rozszerzenie:








2019/2020


 SEMESTR II 
zad. 1.  Korespondencja seryjna -   Linki do korespondencji seryjnej:  LINK LINK

zad. 2. 21.4.Power Point -  Korzystając z MS Power Point , przygotuj jedną pojedyczą  prezentacje na temat:
 - Polscy olimpijczycy,
 - Cztery żywioły,
 - Wizerunkowo anioła  i diabła w sztuce,
 - Fauna afryki.

zad 3.  16.4 Arkusz wysłane przedstawia dane dotyczące sprzedaży komputerów przenośnych: LINK

1. Posortuj dane z arkusza według ceny brutto (począwszy od najdroższego laptopa) i napisz , kiedy i do jakiego miasta został sprzedany najtańszy z komputerów przenośnych.

2. Posortuj dane z arkusza kolejno według miasta i daty.

3. Ogranicz wiersze w liście nr 2. do tych laptopów  na których został zainstalowany windows 7. Ile rekordów spełnia ten warunek?

4. Przygotuj listę komputerów  przenośnych sprzedawanych bez systemu op. z naliczeniem VAT.

5. Przygotuj listę sprzętu sprzedanego między 6 - 24 grudnia 2012 roku wyłącznie do miasta zawierającego literę k w nazwie.

6. Przygotuj listę laptopów o rozmiarze matrycy wynoszącej dokładnie 15,6 " sprzedanych w kwietniu , po warunkiem, że ich cena netto była mniejsza niż 2000 zł lub wyższa niż 5000zł.

7. Utwórz zestawienie dla poszczególnych miast.

8.  Jaka jest łączna wartość laptopów brutto z matrycą o rozmiarze 17,3" ?

 

zad. 15.3 Stwórz tabele z danymi wrażliwymi omawianymi na lekcji.

 

 

INFORMATYKA ROZSZERZONA

zad. 1.  Korespondencja seryjna -   Linki do korespondencji seryjnej:  LINK LINK


Szkoła z klasą Logo Erasmus Eduscience

 

Zielona szkoła

projekt: mgr inż. Damian Niebudziński Stworzone z wykorzystaniem Joomla przy pomocy szablonu z AgeThemes