ZESPÓŁ SZKÓŁ SPOŁECZNYCH STO W STARACHOWICACH

27-200 Starachowice, ul. Iłżecka 39 

 SZKOŁA Z PASJĄ I TRADYCJĄ 

 
Previous Next

Klasę OB odwiedził dziś wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Dzieci oprócz pięknych, czerwonych strojów, przygotowały mini występ artystyczny. Mikołaj wręczył prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Dzisiejsze zajęcia związane były również z poznaniem historii życia Świętego Mikołaja, ciekawostek dotyczących obchodzenia tego święta w innych krajach. Nie mogło zabraknąć również pracy plastycznej i zakodowanego obrazka ze Świętym Mikołajem.

Previous Next

Lekcje Wychowania-fizycznego przez Internet 

Ilustracja nr 1.WF w domu Adam Kiepas uczeń kl. 4 Społecznej Szkoły Podstawowej wykonuje ćwiczenia w leżeniu przodem i tyłem.
Ilustracja nr 2.WF w domu Aleksander Kostecki uczeń kl. 4 Społecznej Szkoły Podstawowej wykonuje ćwiczenia z piłka w leżeniu tyłem.
Ilustracja nr 3.WF w domu Kacper Bugaj uczeń kl. 3a Społecznej Szkoły Podstawowej wykonuje świece.

 

Previous Next

Boże Narodzenie oraz samo oczekiwanie na to święto to wspaniały czas, w którym możemy twórczo spędzić czas z dziećmi przy wspólnych kreatywnych projektach takich jak: Święty Mikołaj. 

Święty Mikołaj to postać dla dzieci wyjątkowa, którą maluchy kochają, dlatego prace plastyczne o tym temacie są dla dzieci miłą zabawą. Ktoś kiedyś powiedział, że mamy piękne i szczęśliwe dzieciństwo… póki wierzymy w Świętego Mikołaja i coś w tym stwierdzeniu jest. Uczniowie klasy I online kultywowali wiarę w nadejście tej szczególnej postaci. 

  

 

Previous Next

W ramach lekcji wychowania fizycznego dziewczęta z klasy 3a i 4a wzięły udział w projekcie "Sportowa Gra Planszowa". Uczennice samodzielnie tworzyły swoje własne gry, do których musiały zrobić planszę, zadania sportowe oraz ustalić ich zasady. Obie klasy poradziły sobie znakomicie. Wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.🏆 Teraz wystarczy wyjąć grę i wspólnie z rodziną aktywnie spędzać czas na wspólnej zabawie.
 
 
 
 

W obiektywie kamery, czyli "This is my room" w wykonaniu klasy III a.
Uczniowie klasy 3a wcielili się w rolę reporterów. Tematem krótkiego reportażu było opisanie swojego pokoju. Nie byłoby to takie trudne ani ekscytujące, gdyby nie fakt, że nasi reporterzy opisywali swoje pokoje w języku angielskim 😁 Takie ćwiczenie wspaniale usprawnia umiejętność mówienia w języku angielskim, utrwalanie słownictwa dotyczącego mebli jak również przećwiczenie konstrukcji zdaniowych There is/are oraz przyimków miejsca.
  
Previous Next

Dwa tygodnie temu klasa II SSP STO rozpoczęła doświadczenie pod tytułem "Jak powstają kryształki soli?" Do wykonania potrzebowaliśmy tylko pojemnika z wodą, kawałek sznurka oraz oczywiście sól. W tym przypadku odnieśliśmy się do jednej z metod otrzymywania soli - odparowanie słonej wody. Podczas parowania wody ze słoika sól ulegała krystalizacji i osadzała się na ściankach słoika oraz nitce. Im dłużej będzie przebiegał proces parowania i krystalizacji, tym większe będą kryształy soli. Ważna jest również temperatura w której znajduje się pojemnik z wodą -  w ciepłym pomieszczeniu, zbyt szybko woda odparowuje i dlatego kryształy są małe, w chłodnym pomieszczeniu parowanie wody jest powolne i kryształy są większe. Podczas prezentacji przez uczniów wyników doświadczenia można zaobserwować różnorodność powstałych kryształków. Ekstra! <3

Wychowawca - Karolina Stompór"
 

 


Szkoła z klasą Logo Erasmus Eduscience

 

Archiwum SSP STO

projekt: mgr inż. Damian Niebudziński Stworzone z wykorzystaniem Joomla przy pomocy szablonu z AgeThemes